Rimbanna online marketing

Věci co nepotřebují marketing

Také jste slyšeli o tom, že ty nejkrásnější věci se prodávají jako po másle a žádný marketing nepotřebují? Je to pravda?

Podle nás to pravda je. Víceméně. Ale netvrdil například Ogilvy, že reklamu potřebuje všechno? Potřebuje vše, co chcete prodat, marketing? Tak třeba na Lamborghini reklamy nejsou. Ani mi na monitoru nikdy neblikal banner, nabádající ke koupi Rolls Royce. A když se na to podíváme hodně zdálky a budeme hodně poetičtí, můžeme tvrdit, že samotná krása, kvalita a výjimečnost těchto věcí je jejich nejlepším a zároveň jediným marketingem.

reklama na lambo
Lamborghini reklamu nepotřebuje?

To by ale bylo velké zjednodušení, pravděpodobně větší, než si můžeme dovolit. Tak tedy jinak. Dejme tomu, že Lamborghini žádné televizní spoty nepotřebuje a samotná automobilka si nepotřebuje platit PPC. Ale co když budete dealer Lamborghini ve velkém městě a bude zde několik dalších dealerů, kteří vám budou ukusovat prodeje? Bylo by pak rozumné, zaplatit si agenturu, která by se vám postarala o online přítomnost tam, kde přítomní být máte? Facebook, Instagram by asi byl vhodným místem, možná byste se rozhodl pro Google AdWords. A zcela jistě by bylo dobrým nápadem, umístit celostránkovou reklamu do nějakého místního prestižního magazínu. Forbes například by jistě byl pro super luxusní automobily vhodným místem na prezentaci. Ale může vyvstat problém. Co když jste oficiálním dealerem, podřízeným přímo nebo nepřímo automobilce samotné a rozkaz zněl jasně – žádný marketing?

reklama na Lamborghini
Takže ještě jednou – potřebuje Lamborghini reklamu, nebo ne?

Potom si holt nebudete platit žádný marketing. Anebo budete uvažovat a uvědomíte si, co dnes udělá každý, než učiné nějaké rozhodnutí, rozhodnutí o koupi nevyjímaje. Vyndá z kapsy mobil a zadá do Googlu vyhledávací dotaz. Lamborghini Praha, například. A na první straně si vybere jeden z výsledků. Vybere si dealera a ráno tam zavolá. “Dobrý den, máte prosím Lamborghini?” Takže vyndáte z kapsy mobil a zadáte “agentura na optimalizaci pro vyhledávače” a ráno tam zavoláte. “Dobrý den, máte prosím SEO?” A nebo ještě lépe, “můžete mne dostat na první stranu Googlu na “Lamborghini Praha”?”.

A nakonec, reklama na Lamborghini.